Szanowni Państwo, w związku częstymi pytaniami i wątpliwościami informujemy, że działamy pod nazwą Czajka Travel Joanna Biernacka i nasza oferta wypraw znajduje się na stronach
www.czajka.travel.pl, www.czajkapodroze.pl, www.czajkatravel.com.pl.

Nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za działania firmy Czajka Travel Przemysław Borowski, która jest zupełnie odrębnym i niezależnym podmiotem.

Dlaczego warto?

 • Poznasz 2 niesamowite kraje podczas jednej wyprawy
 • Będziesz podróżować w małej grupie (4-14 osób)
 • Poznasz radosnych mieszkańców Azji Południowo-Wschodniej
 • Razem z Tobą będzie polski pilot

Wyprawa inna niż każda następna, bo Azja ciągle zaskakuje i inspiruje. Nasza wycieczka to egzotyczna przygoda i szkoła życia. Spotkamy różnych lokalnych Azjatów aby dowiedzieć się więcej o ich życiu na co dzień.

Na początku pochłonie nas magiczna Kambodża, która naznaczona została krwawym reżimem. Na szlaku Khmerów cofniemy się o setki lat do świata Królestwa Angkoru. To fantastyczne monumentalne miasto znajduje się na liście UNESCO, niedaleko przytulnego miasteczka Siem Reap. Kambodża to niezapomniane wrażenia! W Wietnamie popłyniemy w rejs po Zatoce Ha Long, miejscu na liście UNESCO. Zobaczymy stolicę Wietnamu, pokonamy Deltę Mekongu oraz zaszalejemy w Sajgonie.

Zobacz podobne wyjazdy

Program

1 dzień: Wylot z Polski do Siem Reap w Kambodży.

2 dzień: SIEM REAP
Przylot do Siem Reap, zakwaterowanie w hotelu, odpoczynek. Nocleg w Siem Reap.

3 dzień: ANGKOR
Po śniadaniu wybierzemy się do kompleksu Angkor, by zobaczyć niezwyklą świątynię uwiezioną w korzeniach drzew, Ta Prohm, znaną z filmu Tomb Rider z Angeliną Jolie. Dotrzemy również do świątyni Preah Khan oraz na wysepkę Neak Pean, na której znajduje się świątynia. Nocleg w Siem Reap.

4 dzień: ANGKOR
Tego dnia wstajemy bardzo wcześnie, by jeszcze przed wschodem słońca wyruszyć do Angkor Wat, gdzie zobaczymy wschód słońca w jednym z najpiękniejszych kompleksów zabytkowych świata. Angkor to ruiny największego w XIII wieku miasta świata. Odkryte zostały na nowo w XIX wieku, kiedy były praktycznie całe zarośnięte przez dżunglę. Tego dnia odwiedzimy również południowe bramy Angkor Thom, gdzie znajduje się świątynia Bayon z wieżami ozdobionymi 216 uśmiechającymi się twarzami Buddy. Zobaczymy także Taras Słoni i Taras Trędowatego Króla. Dla zwieńczenia tego dnia dotrzemy do świątyni Pre Rup, aby zobaczyć cud starożytnego świata o zachodzie słońca. Wieczorem kolacja z pokazem tradycyjnych kambodżańskich tańców. Nocleg w Siem Reap.

5 dzień: SIEM REAP – ANGKOR WAT – HO CHI MINH
Po śniadaniu ostatni raz powrócimy do kompleksu Angkor, by zobaczyć pięknie rzeźbioną Banteai Srei, nazywaną również Cytadelę Kobiet. Po południu czas na przelot lokalny do Ho Chi Minh, czyli dawnego Sajgonu. Po przylocie zakwaterowanie w hotelu i czas na odpoczynek. Nocleg w No Chi Minh.

6 dzień: HO CHI MINH – DELTA MEKONGU
Śniadanie i przejazd do miejscowości Ben Tre. Tam popłyniemy w rejs po rzece Mekong, mijając kolejne wioski rybackie i wysepki pełne drzew kokosowych. Odwiedzimy manufakturę cukierków kokosowych. Będziemy spacerować po ogrodach owocowych, smakując tropikalne owoce. Odwiedzimy również wioskę Nhon Thanh, w której czeka nas wizyta w warsztacie lokalnego rękodzieła. Nocleg w No Chi Minh.

7 dzień: HO CHI MINH – HOIAN
Po śniadaniu nastąpi przelot lokalnymi liniami lotniczymi do Danang, skąd przejedziemy do Hoian. Nocleg
w Hoian.

8 dzień: HOIAN – HUE
Dziś odwiedzimy: lokalny bazar, Most Japoński, czyli jedyny na świecie kryty most ze świątynią buddyjską oraz zabytkowy dom Tan Ky. Po południu wyruszymy w stronę Hue, jednak zanim dojedziemy do naszego celu zatrzymamy się jeszcze kilkakrotnie, aby na spokojnie nacieszyć się widokiem i zrobić kilka świetnych ujęć. Zatrzymamy się m.in. na plaży w Non Nuoc, czy też przy Marmurowej Górze. Dzień zakończymy na przełęczy Hai Van, gdzie będzie okazja do zobaczenia niezwykłych panoram. Nocleg w Hue.

9 dzień: HUE – HANOI
Po śniadaniu wyruszymy na zwiedzanie historycznej części Hue, która wpisana jest na listę UNESCO. Odwiedzimy: siedmiopiętrową pagodę Thien Mu, która jest najwyższym budynkiem religijnym w całym Wietnamie, zabytkową cytadelę oraz grobowiec Minh Mang, cesarza Wietnamu. Udamy się także w rejs po Rzece Perfumowej, nad którą położone jest miasto. Po południu nastąpi przelot lokalnymi liniami lotniczymi do Hanoi. Nocleg w Hanoi.

10 dzień: HANOI
Po śniadaniu ruszamy na zwiedzanie stolicy Wietnamu z lokalnym przewodnikiem. Zobaczymy między innymi wspaniały kompleks Van Mieu – Quoc Tu Giam, nazywany Świątynią Literatury. Dalej udamy się do świątyni Ngoc Son oraz na plac Ba Dinh, aby odwiedzić Mauzoleum Wujka Ho. Wieczorem pospacerujemy po ulicach starej części miasta Hanoi oraz weźmiemy udział w tradycyjnym pokazie Wodnego Teatru Lalek. Nocleg w Hanoi.

11 dzień: HANOI – ZATOKA HA LONG
Po śniadaniu wymeldowanie z hotelu. Przejedziemy do wybrzeży Wietnamu, do krainy 1000 wysp. Zatoka Ha Long to obszar o wybitnych walorach przyrodniczych wpisany na listę UNESCO, jedno z piękniejszych miejsc na świecie. Wybierzemy się w rejs dookoła licznych wysepek, które tworzą niesamowicie malownicze miejsce. Na pokładzie będziemy rozkoszować się niezwykłymi widokami, będziemy mieć wiele okazji do zrobienia niesamowitych zdjęć. Kolacja i nocleg na pokładzie statku.

12 dzień: ZATOKA HA LONG – HANOI
Po śniadaniu jeszcze przez parę godzin będziemy odkrywać niesamowite zakamarki tego jedynego w swoim rodzaju archipelagu. Po południu wrócimy do Hanoi, po drodze zatrzymując się jeszcze w manufakturze ceramiki oraz świątyni Den Do. Nocleg w Hanoi.

13 dzień: POŻEGNANIE
Po śniadaniu przejazd na lotnisko w Hanoi i wylot do Polski.

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Terminy/Cena

TERMIN
Terminy na rok 2018 już wkrótce.

Cena podana w tabeli jest ceną od 1 osoby.

Jeśli w tabeli nie widzisz terminu, w którym chcesz pojechać – skontaktuj się z nami. Dopasujemy się do Ciebie w miarę naszych możliwości.

UWAGA:

 • Cena: zaliczka (500 PLN) płatna w momencie zapisu; II rata (4000 PLN) płatna na ok. 90 dni przed wyjazdem lub w momencie zakupu biletów lotniczych; III rata (pozostała kwota) płatna na 45 dni przed wyjazdem.
 • Przelot – Nasze biuro zajmie się zakupem biletów lotniczych. Po zebraniu się grupy, szukamy dla Państwa najkorzystniejszej opcji przelotu. Po zaakceptowaniu i wpłacie, dokonujemy zakupu.

Cena biletu lotniczego na trasie Warszawa-Siem Reap, Hanoi-Warszawa to ok. 3500 PLN –  im wcześniej zakup, tym niższa cena. Na miesiąc przed wyjazdem cena może przekraczać 3500 PLN. Osoby zainteresowane wyjazdem prosimy więc o szybki kontakt, aby zwiększyć możliwość zakupu biletów po niższej cenie. Cena wyjazdu ulegnie zmianie wraz ze ze wzrostem cen biletów lotniczych.

Cena obejmuje

 • Bilet lotniczy na trasie Warszawa-Siem Reap, Hanoi-Warszawa (do kwoty 3500 PLN)
 • Lokalne przeloty na trasie: Siem Reap – Ho Chi Minh, Ho Chi Minh – Danang, Hue – Hanoi
 • 11 noclegów w pokojach 2-osobowych w hotelach 3*
 • Wyżywienie: 11 śniadań, 3 obiady, 2 kolacje
 • Transport zgodnie z programem
 • Bilety wstępu do atrakcji ujętych w programie
 • Opiekę polskiego pilota/rezydenta oraz lokalnych przewodników
 • Ubezpieczenie KL, NNW, bagażu

Cena nie obejmuje

 • Wyżywienia nie ujętego w programie (ok. 10 USD/os./dzień)
 • Wiz do Kambodży i Wietnamu – płatne na lotnisku (łącznie ok. 120 USD)
 • Wydatków na pamiątki

Jak się zapisać

1. Odwiedź nasze biuro w Krakowie – ul. Szlak 65 lub zadzwoń do nas: kom. 506 965 755 lub napisz maila: biuro@czajkapodroze.pl lub wypełnij formularz na naszej stronie.
2. Omówimy wszystkie szczegóły, odpowiemy na Twoje pytania i jeśli wszystko zaakceptujesz podpiszemy umowę (osobiście lub w formie skanu)
3. Będziesz mieć 2-3 dni na wpłatę zaliczki.
4. Następnie zajmiemy się wyszukaniem najtańszego połączenia lotniczego dla Ciebie. Po zaakceptowaniu ceny – kupimy bilet. Możesz też samodzielnie się tym zająć.
5. 2-3 tygodnie przed wyjazdem otrzymasz od nas wyczerpujący informator na temat Twojego wyjazdu.

Zakwaterowanie

Pokoje 2-osobowe w hotelach 3*

Galeria

Szczegóły

DOKUMENTY WJAZDOWE/WIZY
Wjazd do Kambodży i Wietnamu na podstawie ważnej wizy, którą otrzymuje się na lotnisku.

POGODA
Najogólniej pogodę w tych 3 krajach można podzielić na 2 pory. Porę chłodną od listopada do lutego, kiedy temperatury osiągają zwykle około 30 stopni i porę deszczową od maja do października. Jednak w porze deszczowej opady wcale nie są regułą, więc spokojnie można odwiedzać te rejony w tych terminach. Praktycznie cały rok nadaje się do podróży.

CZAS
+ 5 godziny w czasie letnim, + 6 godziny w czasie zimowym w stosunku do czasu w Polsce

JĘZYK
Języki urzędowe: Wietnam – j.wietnamski, Kambodża – j. khmerski

RELIGIA
Kambodża: ponad 90% mieszkańców wyznaje buddyzm. W Wietnamie prawie 50 % mieszkańców wyznaje różne religie plemienne, buddystami jest niecałe 20%

CENY/BUDŻET NA WYJAZD
Niższe lub porównywalne do cen w Polsce. Budżet na wyjazd – porównywalny z tym, jaki zaplanowalibyśmy na pobyt w Polsce.

WALUTA/PŁATNOŚCI
Kambodża: Walutą jest RIEL KAMBODŻAŃSKI (KHR). Najlepiej zabrać dolary i wymieniać na miejscu.
Wietnam: Waluta – DONG (VND). Najlepiej zabrać dolary i wymieniać na miejscu.

INTERNET/WI-FI
Dostęp do wi fi jest powszechny w hotelach i restauracjach w miejscach turystycznych. Jednak czasem transfer nie jest zbyt szybki.

TELEFON
Koszty rozmów w roamingu są wysokie – ceny zależą od operatora, z którego usług korzystamy w Polsce. Przed wyjazdem należy sprawdzić jakie stawki oferuje, by potem nie być zaskoczonym rachunkiem. Lepszym wyjściem niż dzwonienie przy pomocy polskiego telefonu jest zakup karty SIM lokalnego operatora.

WTYCZKI ELEKTRYCZNE/NAPIĘCIE
Takie jak w Polsce.

JEDZENIE
Kuchnie wietnamska czy kambodżańska są słynne na całym świecie, więc nawet wybredne podniebienia zostaną zaspokojone. Mamy tu przekrój dań od ostrych przez słodkie. Do tego wyprawa na lokalne targi to feeria kolorów, zapachów, smaków.

WODA
Jak prawie wszędzie na świecie należy unikać picia wody z kranu bez uprzedniego przegotowania.

CHOROBY/SZCZEPIENIA
Przed wyjazdem do Kambodży, Wietnamu nie są wymagane żadne dodatkowe szczepienia ale warto odnowić sobie szczepionkę przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B. Z powodu odmiennej flory bakteryjnej w pierwszych dniach po przybyciu mogą pojawić się kłopoty żołądkowe – warto mieć ze sobą węgiel. Należy również uważać na wysokie temperatury i chronić ciało przed odwodnieniem, przegrzaniem i poparzeniami słonecznymi. Oczywiście należy zachować podstawowe zasady na miejscu, m.in. mycie owoców przed spożyciem.

O CZYM WARTO PAMIĘTAĆ
– do świątyń buddyjskich wchodzimy odpowiednio ubrani, nie należy być zbytnio roznegliżowanym. Przed wejściem należy bezwarunkowo ściągnąć buty.
– krem z filtrem UV
– kapelusz/czapka/chusta na głowę
– wygodne buty trzymające kostkę z nieślizgającą się podeszwą, sandały, klapki pod prysznic

Opis transportu

Wynajęty bus na całej trasie, przelot lokalny na trasie Siem Reap – Ho Chi Minh, Ho Chi Minh – Danang, Hue – Hanoi

Potrzebne dokumenty

Wjazd do Kambodży i Wietnamu na podstawie ważnej wizy.

Mapa

Chcesz zarezerwować wycieczkę? Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przepisz kod