Szanowni Państwo, w związku częstymi pytaniami i wątpliwościami informujemy, że działamy pod nazwą Czajka Travel Joanna Biernacka i nasza oferta wypraw znajduje się na stronach
www.czajka.travel.pl, www.czajkapodroze.pl, www.czajkatravel.com.pl.

Nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za działania firmy Czajka Travel Przemysław Borowski, która jest zupełnie odrębnym i niezależnym podmiotem.

Dlaczego warto?

 • Zobaczysz najpiękniejsze miejsca na Sri Lance
 • Na końcu wyprawy odpoczniesz nad morzem
 • Będziesz podróżować w małych grupach (4-14 osób)
 • Razem z Tobą będzie polski pilot
 • Wyżywienie w cenie 

Zapraszamy na wyprawę na Sri Lankę, w trakcie której zobaczysz najpiękniejsze miejsca tego kraju. W czasie wyjazdu będziemy obcowali ze wspaniałym dziedzictwem orientalnej kultury oraz niezwykłą naturą tego kraju. Odwiedzimy świątynie wykute w skale, pałace pamiętające początki naszej ery, lokalne bazary. Będziemy podziwiać słonie, leopardy i krokodyle w ich naturalnym środowisku. I oczywiście będziemy kosztować specjały lokalnej kuchni i popijać cejlońską herbatę.
Chcesz spędzić wakacje inaczej niż wszyscy? To jest wyprawa właśnie dla Ciebie! Dołącz do nas.

Zobacz podobne wyjazdy

Program

1 dzień: Wylot z Polski do Kolombo z przesiadką w jednym z europejskich lub azjatyckich portów lotniczych.

2 dzień: KOLOMBO
Przylot do Kolombo. Przejazd do hotelu. Po krótkim wypoczynku rozpoczniemy zwiedzanie miasta. Zobaczymy między innymi słynne centrum konferencyjne, niezwykłe świątynie buddyjskie i hinduistyczne, barwny bazar Pettah oraz kilka pozostałości z czasów kolonizacji wyspy. A przede wszystkim wtopimy się w lokalne, tętniące życiem miasto. Nocleg w Kolombo.

3 dzień: KOLOMBO – KOSGODA – GALLE – YALA
Po śniadaniu wyruszymy w kierunku Yala. Po drodze zatrzymamy się w Kosgodzie, gdzie zobaczymy jak pomaga się w ratowaniu żółwi. Przewodnik opowie o tym, jak człowiek pomaga w „wysiadywaniu żółwich jaj”. W ośrodku znajdują się także żółwie chore lub takie, które przyszły na świat z jakimiś ułomnościami i na wolności nie miałyby szans na przeżycie. Następnie przystanek w Galle, miejscowości nad Oceanem Indyjskim, które kiedyś było jednym z ważniejszych portów Cejlonu. Obecnie słynie z zabytkowego fortu, który znajduje się na liście UNESCO. Po południu dotrzemy do Parku Narodowego Yala. Zatrzymamy się, aby podziwiać wodospady, po czym czeka nas safari w największym lankijskim parku. W Yala żyje mnóstwo gatunków dzikich zwierząt, m.in. słonie, leopardy, krokodyle, niedźwiedzie, bawoły. Na nocleg przejdziemy do hotelu w Tisamaharama.

4 dzień: YALA – NUWARA ELIYA
Po śniadaniu wyruszymy do Nuwara Eliya. Miniemy słynną Bandarawelę i Ella, gdzie będziemy mogli podziwiać jedne z piękniejszych wodospadów. Następnie dotrzemy do Nuwara Eliya. Z uwagi na swoje położenie, Nuwara Eliya jest jednym z najbardziej popularnych ośrodków górskich na Sri Lance. Dodatkowo, czekać będą na nas niezwykle malownicze pejzaże, gdyż miejscowość ta znajduje się sercu lankijskich plantacji herbacianych. W tej okolicy będziemy mieli okazję podziwiać największy szczyt Sri Lanki – Pidurutalagala. Nocleg w Nuwara Eliya.

5 dzień: HORTON PLAINS
Dziś wyruszymy do Parku Narodowego Horton Plains położonego w lankijskich górach (na wysokości ok 2000m). Na jego terenie żyje wiele niezwykłych gatunków zwierząt. Może będziemy mieć szczęście i zobaczymy leoparda. Po południu zwiedzimy plantację oraz fabrykę herbaty, skąd pochodzi najlepsza herbata na świecie. Dowiemy się wszystkiego o całym procesie i spróbujemy najlepszej, cejlońskiej herbaty. Nocleg w Nuwara Eliya.

Dzień 6: NUWARA ELIYA – KANDY
Dziś zaczniemy od przejazdu pociągiem. Z Nanu Oya ruszymy nim do Kandy. Po dotarciu oprócz krótkiego zwiedzania miasta, zobaczymy także lokalny bazar i najważniejszy kulturowy symbol wyspy oraz miejsce pielgrzymek – Świątynię Złotego Zęba, gdzie przechowywana jest bezcenna relikwia czyli ząb Buddy. Budowla ta uważana jest za najważniejszą budowlę sakralną na Sri Lance. Dzień zakończymy na lokalnym pokazie, który zaznajomi nas z lankijskimi tańcami. Nocleg w Kandy.

Dzień 7: PINNAWALA – PERADENIYA
Po śniadaniu przejedziemy do Pinnawala, sierocińca dla słoni. Znajdują się tam słonie, które z jakichś przyczyn odłączyły się od stada lub są chore. Nad rzeką nieopodal sierocińca zjemy lunch. Po południu dotrzemy do Peradeniya, gdzie udamy się do pięknego ogrodu botanicznego, niegdyś własności królewskiej. Na miejscu będziemy podziwiać kilka tysięcy gatunków drzew, krzewów i kwiatów. Nocleg w Kandy.

Dzień 8: KANDY – MATALE – DAMBULLA – HABARANA
Po śniadaniu ruszymy do Matale, gdzie odwiedzimy niezwykły ogród z przyprawami. Dowiemy się tam wielu ciekawostek, a nasz przewodnik zdradzi kilka sekretów – jak dzięki przyprawom być wiecznie młodym i pięknym. Zobaczymy także krótki pokaz kulinarny, a na koniec każdy doświadczy relaksującego masażu.. Następnym naszym przystankiem będzie Dambulla, gdzie zobaczymy imponującą buddyjską świątynię wykutą w skale. Świątynia obejmuje 5 grot z licznymi malowidłami na ścianach i posągami buddy. Najstarsze malowidła pochodzą nawet z I w.p.n.e. Dambulla jest jedyną świątynią na świecie, w której zachowało się aż tyle malowideł. Aby tam dotrzeć trzeba wspiąć się po kamiennych schodach, ale zdecydowanie warto, gdyż nagrodą jest niesamowity widok na okolicę. Po takim wysiłku przejedziemy do hotelu. Dla chętnych –masaż ayurvedyjski (1,5h). Nocleg w Habarana.

9 dzień: SIGIRIYA – HIRIWADUNA – MINNERIYA
Po śniadaniu pojedziemy do niezwykłego miejsca jakim jest Sigiriya. Najpierw będziemy podziwiać Lwią Skałę z dołu, aby następnie wspiąć się na jej szczyt po schodach. Skała dosłownie wyrasta z dżungli. Po drodze mijać będziemy ogrody królewskie i groty z malowidłami, a także panoszące się tam małpy. Kolejnym przystankiem będzie znajdująca się nieopodal Habarany wioska Hiriwaduna, gdzie będzie okazja do zobaczenia niezliczonej ilości ptaków i motyli, a jak się nam poszczęści to może nawet krokodyli. Przyjrzymy się także jak żyją mieszkańcy wioski i podpatrzymy ich codzienność. Tego dnia przejedziemy jeszcze do Parku Narodowego Mineriya, gdzie przesiądziemy w jeepy i ruszymy w głąb parku. Mineriya to miejsce, gdzie możemy obserwować dzikie słonie. W okresie suchym zbiera się ich tutaj nawet 300 osobników. Słonie są dosłownie na wyciągnięcie ręki. Nocleg w Habarana.

10 dzień: POLONNARUWA – PASSIKUDAH
Po śniadaniu przejedziemy do Polonnaruwa – dawnej, wspaniałej stolicy (XI-XII w.) królestwa Cejlonu z ruinami królewskich rezydencji oraz kompleksami świątynnymi. Zobaczymy niesamowite budowle, jezioro, które kazał zbudować król Parakrambahu, liczne posągi Buddy, czy pomniki znanych świątyń buddyjskich. Następnie przejedziemy do Passikudah, czyli miejsca określanego mianem raju na ziemi. Nocleg w Passikudah.

11-12 dzień: PASSIKUDAH
Relaks i plażowanie. Na miejscu możliwość uprawiania wielu sportów wodnych. Dla chętnych możliwość zorganizowania wyjazdu na obserwowanie wielorybów. Noclegi w Passikudah.

13 dzień: PASSIKUDAH – NEGOMBO
Po śniadaniu przejazd do Negombo. Krótka wycieczka po Negombo. Zobaczymy tam nadzwyczajną lagunę, pospacerujemy po targu rybnym, odwiedzimy duński fort i jeden z kościołów katolickich. Nocleg w Negombo.

14 dzień: POŻEGNANIE
W zależności od godzin wylotu, transfer na lotnisko w Kolombo i powrót do Polski.

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
Przylot do Polski może być o jeden dzień później w zależności od godzin przelotów.

 

Terminy/Cena

TERMIN
Terminy wyjazdu już wkrótce.

Cena podana w tabeli jest ceną od 1 osoby. 

Jeśli w tabeli nie widzisz terminu, w którym chcesz pojechać – skontaktuj się z nami. Dopasujemy się do Ciebie w miarę naszych możliwości.

UWAGA:

 • Część w PLN: zaliczka (500 PLN) płatna w momencie zapisu; II rata (5000 PLN) płatna na ok. 90 dni przed wyjazdem lub w momencie zakupu biletów lotniczych; III rata (pozostała kwota) płatna na 45 dni przed wyjazdem
 • Przelot – Nasze biuro zajmie się zakupem biletów lotniczych. Po zebraniu się grupy, szukamy dla Państwa najkorzystniejszej opcji przelotu. Po zaakceptowaniu i wpłacie, dokonujemy zakupu.

Cena biletu lotniczego na trasie Warszawa-Kolombo-Warszawa to ok. 3300 PLN – im wcześniej zakup, tym niższa cena. Na miesiąc przed wyjazdem cena może przekraczać 3300 PLN. Osoby zainteresowane wyjazdem prosimy więc o szybki kontakt, aby zwiększyć możliwość zakupu biletów po niższej cenie. Cena wyjazdu ulegnie zmianie wraz ze ze wzrostem cen biletów lotniczych oraz wzrostem cen walut.

Cena obejmuje

 • Bilet lotniczy na trasie Warszawa-Kolombo-Warszawa (do kwoty 3300 PLN)
 • 12 noclegów w pokojach dwuosobowych w hotelach 3*
 • Wyżywienie: śniadania i obiadokolacje
 • Transport: wynajęty komfortowy samochód/bus z klimatyzacją na całej trasie
 • Opłatę wizową
 • Opiekę polskiego tour leadera
 • Opiekę lokalnego przewodnika
 • Bilety wstępu do atrakcji wymienionych w programie
 • Ubezpieczenie KL, NNW, bagażu
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie obejmuje

 • Napiwków
 • Opcjonalnych atrakcji: masaż ayurvedyjski (ok. 40 USD); obserwowania wielorybów (cena zależna od ilości chętnych)
 • Dopłaty do pokoju 1-os. – 1770 PLN (w terminie 28.07-10.08.2018) lub 1490 PLN (w pozostałych terminach)

Jak się zapisać

1. Odwiedź nasze biuro w Krakowie – ul. Szlak 65 lub zadzwoń do nas: kom. 506 965 755 lub napisz maila: biuro@czajkapodroze.pl lub wypełnij formularz na naszej stronie.
2. Omówimy wszystkie szczegóły, odpowiemy na Twoje pytania i jeśli wszystko zaakceptujesz podpiszemy umowę (osobiście lub w formie skanu)
3. Będziesz mieć 2-3 dni na wpłatę zaliczki.
4. Następnie zajmiemy się wyszukaniem najtańszego połączenia lotniczego dla Ciebie. Po zaakceptowaniu ceny – kupimy bilet. Możesz też samodzielnie się tym zająć.
5. 2-3 tygodnie przed wyjazdem otrzymasz od nas wyczerpujący informator na temat Twojego wyjazdu.

Zakwaterowanie

Noclegi w pokojach dwuosobowych w hotelach 3*.

Galeria

Szczegóły

DOKUMENTY WJAZDOWE/WIZY
Polacy wjeżdżają na Sri Lankę na podstawie paszportu (ważny min. 6 miesięcy od daty wjazdu) i ważnej e-wizy. Nasze biuro zajmie się wszelkimi formalnościami, a opłata wizowa wliczona jest w cenę wyjazdu.

POGODA
Sri Lanka leży w niedalekiej odległości od równika, co sprawia, że panuje tu klimat tropikalny (z wpływami monsunu). W różnych częściach tego kraju pogoda jest odmienna, np. w rejonach górskich panuje mniejsza wilgotność niż na pozostałych obszarach, a w rejonach morskich częściej poczuć można przyjemny powiew bryzy niż w rejonach niebędących blisko morza. Praktycznie na obszarze Sri Lanki nigdy nie jest zimno. Okresem najbardziej sprzyjającym podróżowaniu jest okres od października do marca, jednak tak naprawdę odwiedzać ten kraj z powodzeniem można przez cały rok.

CZAS
+ 3,5 godziny w czasie letnim, + 4,5 godziny w czasie zimowym w stosunku do czasu w Polsce.

JĘZYK
Najbardziej popularnymi językami są język syngaleski i tamilski, ale w niektórych miejscach można porozumiewać się także w języku angielskim.

RELIGIA
Dominującą religią na Sri Lance jest buddyzm. Mieszka tam także wielu wyznawców hinduizmu. Zwiedzając obiekty sakralne należy podporządkować się panującym zwyczajom i regułom (np. wchodząc do większości świątyń buddyjskich buty zostawia się na zewnątrz świątyni).

WALUTA/PŁATNOŚCI
Walutą jest rupia lankijska (oznaczana jako LKR lub Rs). Najlepiej mieć ze sobą dolary, które wymienić można na miejscu. Na miejscu są także bankomaty, z których można wypłacać pieniądze.

INTERNET/WI-FI
Dostęp do wi fi jest powszechny w hotelach i restauracjach w miejscach turystycznych. Jednak czasem transfer nie jest zbyt szybki.

TELEFON
Koszty rozmów w roamingu są wysokie – ceny zależą od operatora, z którego usług korzystamy w Polsce. Przed wyjazdem należy sprawdzić jakie stawki oferuje, by potem nie być zaskoczonym rachunkiem. Lepszym wyjściem niż dzwonienie przy pomocy polskiego telefonu jest zakup karty SIM lokalnego operatora (proszę pamiętać o zdjęciu SIMLOCKa ze swojego telefonu, jeśli chcą Państwo skorzystać z lokalnych kart SIM).

WTYCZKI ELEKTRYCZNE/NAPIĘCIE
Jedynie w niektórych hotelach gniazdka są takie jak w Polsce. Warto mieć ze sobą uniwersalną przejściówkę.

JEDZENIE
Podstawą wielu dań jest ryż, ale połączenie go z innymi składnikami (mięsem, rybami, owocami morza) sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. Zwykle potrawy są aromatycznie przyprawione (bo przecież Sri Lanka jest ojczyzną wielu przypraw) i jedzone palcami. Miłośnicy deserów również nie będą mieli powodów do narzekania, ponieważ na Sri Lance królują słodkości zrobione ze świeżych, egzotycznych owoców: mango, papai czy bananów.

ETYKIETA/ZWYCZAJE
Mieszkańcy Sri Lanki są ludźmi uśmiechniętymi, miłymi i często bezpośrednimi. Podczas rozmowy nie zachowują zbyt dużego dystansu fizycznego, jednak nie należy doszukiwać się w tym zachowaniu żadnych podtekstów. Często podczas spożywania posiłków nie używają sztućców, ponieważ uważają, że tylko podczas jedzenia palcami można poczuć prawdziwy smak i aromat dania (w wielu przypadkach po zjedzeniu otrzymamy półmisek z wodą w której możemy opłukać ręce).

WODA
Jak prawie wszędzie na świecie należy unikać picia wody z kranu bez uprzedniego przegotowania. Najlepiej pić wodę butelkowaną.

CHOROBY/SZCZEPIENIA
Przed wyjazdem na Sri Lankę nie są wymagane żadne dodatkowe szczepienia, ale warto odnowić sobie szczepionkę przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B. Z powodu odmiennej flory bakteryjnej
w pierwszych dniach po przybyciu mogą pojawić się kłopoty żołądkowe – warto mieć ze sobą węgiel. Należy również uważać na wysokie temperatury i chronić ciało przed odwodnieniem, przegrzaniem i poparzeniami słonecznymi. Oczywiście należy zachować podstawowe zasady na miejscu, m.in. mycie owoców czy warzyw przed spożyciem.

O CZYM WARTO PAMIĘTAĆ
– do świątyń buddyjskich wchodzimy odpowiednio ubrani. Pomimo że, Lankijczycy nie podchodzą do zasad surowo i bezwzględnie, to nie należy być zbytnio roznegliżowanym. Paniom mogą przydać się więc chusty zakrywające ramiona i dłuższe spódnice, Panom natomiast dłuższe spodnie. Przed wejściem do większości świątyń należy zdjąć buty.
– krem z filtrem UV, strój kąpielowy
– kapelusz/czapka/chusta na głowę
– wygodne buty trzymające kostkę z nieślizgającą się podeszwą, sandały, klapki pod prysznic

CO PRZYWIEŹĆ JAKO PAMIĄTKĘ
– ręcznie wykonywaną biżuterię i ozdoby
– przyprawy (przede wszystkim cynamon, curry, tamarynd czy kardamon)
– słonie z drewna, figurki Buddy, tradycyjne maski
– naturalne, lankijskie kosmetyki (zawierające aloes czy olej kokosowy)
– i oczywiście… herbatę! (zaczynając od zielonej, czerwonej, czarnej i kończąc na białej czy srebrnej)

Opis transportu

 • Wynajęty komfortowy samochód/bus z klimatyzacją na całej trasie
 • Pociąg na trasie Nuwara Eliya – Kandy

Specyfikacja wyjazdu

Podczas naszej wyprawy chcemy pokazać to, co na Sri Lance najlepsze: niesamowite świątynie, dżunglę z dzikimi zwierzętami, tętniące życiem miasta i wreszcie piękne plaże. Nie zabraknie oczywiście znakomitej lokalnej kuchni. Nocujemy w hotelach 3*, które sami sprawdziliśmy.

Mapa

Chcesz zarezerwować wycieczkę? Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przepisz kod